Гуаш

Гуаш

Posté dans : Блог | 0

Мені хотілось написати тут про пастель (бо знову ж таки, дуже її люблю), але "від постійних читачів" поступила конструктивна пропозиція (і чоткий бум кулаком по столу), і на мене зійшло осяяння…
Тож, спеціально для моєї подруги, яка не любить гуаш, бо та жухне, пишу про гуаш "яка не жухне" :)

Мені пощастило і я відразу натрапила на те, чого таємно весь час бажала моя душа (от яка потужна сила візуалізації).

* * *

Мій фаворит серед гуашей – "Royal Talens", Голландія

Власне, завдяки саме цим фарбам я полюбила малювати гуашшю.
Продаються в баночках по 16 і 50 мл і в тубах по 20 мл. Ті що в баночках – вони ідентичні (ті що в великих, ті самі й в маленьких). А от деякі кольори з палітри чомусь випускаються саме в тубах (і їх в баночках немає). Ну ось чомусь там так.
Подобаються і ті і ті.
Кольори дуже красиві і яскраві, практично не прожухають. Тобто та, що чорна, вона так і є – чорна. І буде чорною, а не сірою, аж доки в неї не додати білило. Єдине, зізнаюсь, я не в курсі які в цього виробника білила. От білила – жаба душить – купую російські "Гамма" чи "Мастер-Класс" :) Але все інше – однозначно переплата себе виправдовує. Між собою ці фарби теж дуже красіво і дуже несподівано змішуються. Тонкий помол пігментів, дуже багата палітра з неймовірною кількістю відтінків. Але з часом особисто у мене виділились найбільш улюблені, які мені подобаються в смісях один з одним, тож використовую на постійній основі з усієї багатої палітри тільки кольорів 10.

Гуаш "Мастер-Класс", Росія

Без етикеток, тоже доведеться повірити на слово, що це таки вона :) (оддираю все що тільки дається бути оддертим)
Маю кілька баночок, куплених випадково, і ще до того як я вирішила, що хочу щось намалювати гаушшю) А тепер от використовую, бо ж вони "є". Так, прожухають. Дуже. І помол на порядок грубіший ніж в амстердамівських. Але часом я змішую ці з "Royal Talens" і виходять такі симпатичні відтінки… які потім все рівно прожухають, коли висихають :)
Але є спосіб, щоб все знов стало дуже красіво! (і про нього трохи нижче, окремо)

Гуаш "Мастер-Класс" срібляста

Дуже подобається. Колись мені сказали "ти що! вже краще купи собі акрил – він і дешевше і більше блищить"… купила, спробувала, і знову повернулась до цієї гуаші. По-перше, – як виявилось, не люблю я акрил (абсолютно не розумію як ним малювати); по-друге, – ці все ж таки прикольніше блищать))
В наборчику 6 кольорів (білий, сірий, золотий, мідний, і красівий червоний) Згодом вони в мене засохли на цеглу. Але я їх замість смітника закинула на полицю в дальній темний кут і знайшла там років через… п‘ять))) Вони знову були ідеальної для малювання консистенції і я пустилась в експеременти – додала в деякі просто гуаш, в інші – срібний акрил …просто гуаш я, доречі, теж з акрилом мішала. Таке щось прикольне вийшло – застигає не відразу, принаймні, хоч малювати можна стало.
Люблю експерементувати!

Гуашевий гібрид (ну не знаю я, як цей матеріал точніше охарактеризувати :)
від "CretacoloR", Австрія

На сайті про них сказано Aqua Brique але, як на мене, в них все таки більше спільного з гуашшю.
Думаю, якби "живцем" побачила в магазині – не стала б купувати. Але, – жертва реклами – повелась на картінку, замовила з Москви, мені привезли (в нас ще не було) і от… маю) Короче, як для акварелі то вони якісь "мутні" і нічим цікавим не дивують при змішуванні. Щось таке… невнятне виходить. І теж "мутне". Як гуашшю ними теж не вийде малювати – вони не кроючі.
Наразі не використовую. Але може комусь подобається… (мені ж і темпера "не пішла" і акрил), тож не буду писати категорично що "погане". Просто – не моє.

Закріплювач "Maimeri", Італія

Це та сама штука, про яку я казала, що є спосіб щось зробити з тотально прожухаючою гуашшю.
Бо воно не тільки закріплювач, а також посилювач кольору. Тобто фарби реально стають такі як були коли були мокрі.

Пензлі

Я віддаю перевагу колонковим. В них достатньо пружній ворс і разом з тим вони досіть м‘які. Наче створені для гуаші. Ідеальні.
Колись, ще в дитинстві, в студії, малювала білкою, але тепер кажу – то є збочення. До того ж дороге. Білка зам‘яка – нею важко рівномірно "розмазати" густу фарбу. І від такої наруги вона стирається чи не з космічною швидкісттю. Синтетика – не дає такий тонкий і пружній кінчик. Щетина – лишає полоси. Я іноді беру щетину, коли хочу такого "рваного" або "густого" ефекту. Але для основної роботи колонок – ідеальний

vstavka_zvezda-texte 6

Дякую за коментарі та відгуки :)

Répondre